Moudra všedního dne aneb hravá práce

znicena praciDnešek byl opravdu náročný už od samého rána. Chodím spát hodně pozdě, protože noc je jedinou možností, jak v klidu pracovat, přes den jsem matka, vychovatelka, učitelka, kuchařka a jánevímcoještě na plný úvazek a jsem plně vytížená obyčejnými smrtelnickými záležitostmi. ☺
Ráno mi po 3hodinovém spánku zvonil telefon a kurýr mi v něm svižně oznamoval, že má pro mě ten balíček (vůbec nemám ponětí jaký). Jak mrtvola a totální kalič po skvělém mejdanu jsem něco zamumlala do telefonu a zbitě aparát odhodila kamsi směrem, kde jsem ho v deliriu našla.
Obdivuji všechny poctivě pracující zaměstnance a podnikatele, kteří každé ráno dávají všanc své zdraví při tak šíleném pracovním režimu a pořád si pokládám otázku, zda by to nešlo nějak efektivněji. Co třeba, kdyby si každý ve své práci hrál, vstával tak, jak si řekne přirozeně jeho tělo, a celý den proběhl tak, že by si nikdo ani nevšiml, že vlastně pracuje? Vím, zní to trochu jako utopie, ale to by v tom byl čert, aby aspoň trochu nebylo možné se této vizi přiblížit. ☺
Tak mě napadá příhodný citát, který jsem zaznamenala ve skvělé knize o kreativní práci (mimochodem „Jak dělat, co vás baví a dostat za to zaplaceno“ se jmenuje….ta kniha):
Opravdového pokroku této generace dosáhnout ti, kdo dokážou vytvářet šokující spojení, a toho je schopna pouze mysl, která si umí hrát.
Nagle Jackson – ředitel divadla a dramatik

Navrhuji si každý den ráno po probuzení a v noci před usnutím v duchu říct krásnou afirmaci:
Mé peníze, se kterými hospodařím, si vydělávám činnostmi, jež mě uspokojují a baví a dovoluji si své živobytí volit jako aktivitu, která mi přináší radost, prosperitu a hojnost ve všech směrech.

Takových pár slov každý den může v životě dokázat zázraky. Věřím, že nikdo nemá radost z práce, kde mu např. hned po ránu někdo otráveně, nesmyslně zabrblá do telefonu, místo toho, aby se normálně lidsky domluvil na předání zásilky, tak jako nebohý kurýr vs já dnes ráno. No ne?
Proto, lidi, buďte hraví, podpoříte tím vlastní zdraví! ♡